مجموع کل سبد خرید

قیمت کلتومان0
مجموعتومان0
فر کانوکشن به چه درد میخورد

فر کانوکشن به چه درد میخورد

admin 1 بهمن 1398 مقالات , 0

فر کانوکشن به چه درد میخورد

شاید هنوز فکر می کنید که فر فقط برای افرادی است که کیک خانگی می پزند اما کارایی فر نسبت به این چشم انداز وسیع تر و در حال پیشرفت است. هیچ چیز به خوبی یک فر نمی تواند مرغ و ماهی، نان، لازانیا یا پیتزا را برای شما درست کند.

با رایج شدن اجاق گاز های صفحه ای، برای این که جای خالی این وسیله کارامد و دوست داشتنی رو حس نکنید، انواع فر توکار با تنوع در اندازه و کارایی به بازار آمدند. اگر برای خرید فر توکار گازی یا برقی به فروشگاه مراجعه کرده باشید یا در یک فروشگاه اینترنتی گشت و گذاری داشتید حتماً با کلمه فر کانوکشن برخورد کرده اید.

فر کانوکشن چیست؟

فر کانوکشن به چه درد میخورد ؟
فر کانوکشن (Convection Oven ) نوعی پیشرفته از فر توکار است که به فن مجهز شده است. در کانوکشن آون یا فر فن دار، جریان هوای داغ توسط فن در اطراف غذا به صورت یکنواخت پخش می‌شود.
در حالی که در فرهای معمولی انتقال درجه حرارت تنها از طریق دیواره ها انجام می شود و به همین دلیل دما در نقاط مختلف آن متفاوت است.
در این نوع فر، هوای درون فر در درون دستگاه به گردش در می‌آید و از همه طرف به غذا وارد می‌شود و آن را کامل گرم می‌کند.
به علت این پدیده فیزیکی، حرارت سریع‌تر در تمام فضای فر بالا رفته و یکنواخت می شود و به صورت همسان در تمام نقاط فر به گردش می‌آید.
غذا در این فرها نسبت به فرهای معمولی و قدیمی سریع تر آماده می‌شود، آن ها پخت و پز را حدود ۲۵ درصد تسریع می بخشند. به دلیل چرخش هوا، پخت مواد غذایی یکسان صورت می‌گیرد و حرارت کمتری هم  نیاز است و البته در همه نقاط به خوبی پخته می‌شود.
در این بافت یکنواخت حرارتی، شما نیازی به چرخاندن غذا یا جا به جایی قفسه ها و سینی های مختلف یا نگرانی بابت سوخت خمیر پیتزا یا بیسکوییت های طبقه پایین ندارید.

فر های معمولی

در فرهای معمولی، رطوبت نمی‌تواند خارج شود، بنابراین هوای فر مرطوب شده و برشته شدن اغلب زمان زیادی می‌برد یا به خوبی انجام نمی شود. اما هوای خشک فر کانوکشن با حفظ رطوبت، سطح مواد غذایی را در زمان کمتری کاملاً برشته می‌کند.
این فرها در مقایسه با قیمت فر گازی ، گران‌تر هستند اما از آن جا که در فر با قابلیت Convection Fan مواد غذایی سریع تر و با دمای پایین‌تری آماده می شوند در نتیجه انرژی کمتری نسبت به فرهای معمولی مصرف می کنند.
There are no products